Fortnite naśladuje Among Us w nowym trybie rozgrywki

Walka z oszustami.

  • Fortnite otrzymał tryb inspirowany Among Us
  • Gracze muszą dbać o stan techniczny mostka, ale dwie osoby są sabotażystami
  • W trakcie zabawy trzeba głosować na użytkowników podejrzanych o bycie oszustem

Twórcy Fortnite z Epic Games wprowadzili do produkcji nowy tryb rozgrywki, którego założenia przypominają słynne Among Us - niezależną grę o zabawie w oszusta.

Zasady są podobne. Maksymalnie dziesięciu użytkowników trafia na mostek, gdzie stają przed zadaniem dbania o poszczególne systemy maszyny. Do obowiązków graczy należy między innymi kalibrowanie skrzyń i lam, a także naprawianie busa bojowego.

Dwie osoby spośród grupy są jednak oszustami, którzy starają się przejąć kontrolę nad centrum dowodzenia. W tym celu muszą wyeliminować jak najwięcej pozostałych uczestników zmagań (tak zwanych agentów), próbując uniknąć zdemaskowania.

Aby nie wzbudzać podejrzeń innych graczy, szpiedzy muszą wykonywać standardowe zadania na mostku. W pozostaniu w ukryciu pomoże kilka narzędzi - oszuści mogą wyłączyć postępy w realizowanych aktualnie misjach, przenieść graczy w różne miejsca na mapie i zamienić każdego użytkownika w postać Skórka.

W momencie, kiedy jeden z uczestników zabawy znajdzie zlikwidowanego agenta, pojawi się opcja wywołania dyskusji, w trakcie której wszyscy - za pomocą czatu - podzielą się informacjami i zorganizują głosowanie, by wyrzucić osobę podejrzaną o bycie oszustem.

Jak wyjaśniają deweloperzy, agenci wygrają mecz, jeżeli wykonają komplet zadań lub pozbędą się obu oszustów. Natomiast sabotażyści zwyciężą, gdy wyeliminują większość pozostałych graczy. W celu zapewnienia uczciwej rozgrywki, publiczny czat głosowy w nowym trybie jest wyłączony.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami