[PLOTKA] Twórcy Dark Souls i Elden Ring pracują nad nową grą na wyłączność PS5

Nie ma to być sequel.

From Software stworzy nową grę dla Sony. Pierwotnie informację ujawnili autorzy podcastu Real Deal Xbox, ale później potwierdził ją także gospodarz programu Xbox Era, którzy w przeszłości ujawniał już różne projekty - podaje The Game Post.

Nad nowym tytułem pracuje podobno Hidetaka Miyazaki, jednak na pewno nie jest to sequel Bloodborne, ani też Demon's Souls. Ma chodzić o nową markę, niezwiązaną z poprzednimi grami japońskiego studia.

Co ciekawe, źródło Nicka Shpeshala zaznacza, że „ten exclusive na PS5 jest w większym stopniu grą Souls-like niż Elden Ring czy Sekiro”.

Dwie wymienione gry mają oczywiście wiele wspólnego z Dark Souls czy Bloodborne, oferują też jednak parę istotnych różnic - większe nastawienie na zręczność i opcja wskrzeszania w Sekiro czy otwarty świat w Elden Ring.

Plotka sugeruje więc, że kolejna gra From Software będzie bliższa pod względem struktury serii Dark Souls. Może chodzić na przykład o bardziej liniową strukturę.

Shpeshal twierdzi także, że japońskie studio zawiesiło tymczasowo prace nad nową częścią Armored Core, by skupić się na opisywanym wyżej projekcie.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami