Half-Life 2 z rekordową liczbą graczy

Co najmniej od 2008 roku.

Społeczność miłośników Half-Life 2 zorganizowała inicjatywę, w ramach której starano się pobić rekord liczby użytkowników znajdujących się jednocześnie w grze na Steamie. Udało się.

„Odezwę” w połowie lipca opublikowali youtuberzy, rzucając graczom wyzwanie pod nazwą „Breaking the Bar”: wejdźcie do gry 14 sierpnia, o godzinie 17:00 polskiego czasu - apelowano.

Pewnym problemem jest fakt, że poprzedni rekord jest trudny do oszacowania ze względu na wiek produkcji. Serwis Steam Charts zbiera dane od lipca 2012 roku, wskazując na maksymalnie 6882 użytkowników jednocześnie grających w Half-Life 2 - w marcu ubiegłego roku, na fali zainteresowania Half-Life: Alyx.

SteamDB sięga nieco dalej, do 2008 roku. Tutaj mowa o liczbie niemal 13 tys., ustanowionej pod koniec stycznia 2012 roku, gdy trwała inna kampania fanów. Wtedy domagano się ujawnienia informacji na temat przyszłości serii.

Oba te wyniki udało się teraz pobić, osiągając 16101 jednocześnie zalogowanych według SteamDB oraz 14378 według Steam Charts. Kolejne 9 tys. oglądało transmisje na Twitchu.

Half-Life 2 ukazał się w listopadzie 2004 roku, zanim jeszcze oba serwisy zaczęły śledzić statystyki. Być może w okolicy premiery zainteresowanie było więc wyższe. Oficjalne potwierdzenie zaoferować może tylko Valve, więc szczegółów zapewne nigdy nie poznamy.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami