Game Pass na PlayStation? Microsoft nie ma takich planów

"Zamknięte platformy nie chcą Game Pass".

Microsoft nie ma obecnie planów, by zaoferować Game Pass poza PC i ekosystemem Xbox. Jak przyznał Phil Spencer, inne platformy „nie chcą” udostępnić usługi na swoich urządzeniach.

- Nie mamy planów dla żadnej innej zamkniętej platformy. Głównie dlatego, że te zamknięte platformy nie chcą czegoś takiego, jak Game Pass - przyznał menedżer w rozmowie z serwisem GamesRadar.

- Mamy za to mnóstwo otwartych platform, gdzie możemy się rozwijać: internet, PC, urządzenia mobilne. Szczerze mówiąc, koncentrujemy się właśnie na tych platformach - dodał.

Spencer nie wyklucza jednak zmiany nastawienia w przyszłości. Jak można się jednak domyślać, odpowiednie decyzje będą leżały jednak po stronie konkurencji, jak Nintendo i Sony.

- Ewolucja wymaga czasu. Różne firmy ciężką pracą zbudowały różne mocne strony, a niektóre z tych zmian mogą wydawać się im destrukcyjne. Mają własne podejście biznesowe i tempo wprowadzania zmian - mówił szef działu Xbox.

- Ostatecznie chcemy, by wszyscy grali na Xbox i jeśli oznacza to przeniesienie pełni wrażeń na urządzenie, którego chcą użytkownicy, to jesteśmy otwarci na dyskusje - dodał.

Biorąc pod uwagę fakt, jak długo Sony wzbraniało się choćby przed rozgrywką multiplatformową (a dzisiaj firma pobiera opłaty za cross-play), wprowadzenie Game Pass na PlayStation wydaje się być wyjątkowo radykalnym posunięciem.

Tymczasem ekosystem Xbox rozwija się o kolejne platformy i opcje. W tym tygodniu Microsoft rozpoczął testy usługi strumieniującej Xbox Cloud Gaming na PC dla abonentów Xbox Game Pass Ultimate.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami