Remastery GTA 3, Vice City i San Andreas ukażą się jesienią - raport

Odświeżona trylogia.

  • Nieoficjalnie: powstaje trylogia remasterów GTA
  • GTA 3, Vice City i San Andreas zostaną odświeżone na Unreal Engine
  • Premierę zaplanowano na jesień

Najpóźniej w listopadzie do sprzedaży trafią remastery GTA 3, GTA: Vice City i GTA: San Andreas. Trylogia odświeżonych hitów studia Rockstar ma ukazać się na PC, PlayStation, konsolach Xbox, Switchu, Stadii oraz platformach mobilnych - informuje Kotaku, powołując się na trzy niezależne źródła.

Wersja na komputery i smartfony może zostać opóźniona do 2022 roku. Priorytetem dla Take-Two mają być konsole.

Trzy tytuły zostają odświeżone na silniku Unreal Engine. Projekt ma oferować „połączenie starej i nowej oprawy” - takie sformułowanie może sugerować, że chodzi o opcję przełączania się między oryginalną i nową grafiką.

Jedno ze źródeł Kotaku podkreśla, że remastery przywodzą na myśl największe modyfikacje GTA, które Rockstar zaczął ostatnio usuwać z sieci.

Szczegóły dotyczące ewentualnych zmian w gameplayu nie są znane, ale remastery mają podobno „pozostać jak najbardziej wierne klasycznej rozgrywce z PS2”.

Za projekt odpowiada szkockie studio Rockstar Dundee, przy okazji pomagając też przy portach GTA 5 na konsole nowej generacji. Zespół ten - znany wcześniej jako Ruffian Games - pracował między innymi przy odświeżonej wersji Crackdowna 2 i Halo: Master Chief Collection.

Kotaku informuje, że pierwotne plany Take-Two zakładały rozdanie odświeżonej trylogii graczom, którzy kupią GTA 5 na PS5 lub Xbox Series X/S. Później jednak postanowiono, że produkty trafią do sprzedaży w tradycyjnej formie, także do zakupienia oddzielnie - niekoniecznie w zestawie trzech części.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami