Hades - wrogie pociski: unikanie i niszczenie

Sposoby na ataki z dystansu.

W trakcie rozgrywki w Hades niejednokrotnie natkniesz się na rywali lub pułapki, które wystrzeliwują pociski (1). Chociaż pojedyncze pociski zazwyczaj nie są zbyt groźne, to należy na nie uważać zwłaszcza, gdy na ekranie znajduje się sporo przeciwników lub gdy w kierunku bohatera wystrzeliwane są dziesiątki strzałów.

pocisk1

Jeżeli nie zachowasz ostrożności, to pocisk trafi głównego bohatera, zabierając mu określoną liczbę punktów życia (2).

pocisk2

Aby tego uniknąć możesz postąpić na dwa główne sposoby. Pierwszy z nich, to skorzystanie z odskoku. Dzięki wskazaniu kierunku i wciśnięciu klawisza odskoku główny bohater przemieści się błyskawicznie w wybraną stronę.

Oczywiście, żeby odskok był skuteczny należy wybrać miejsce niekrzyżujące się z nadlatującym pociskiem. Pamiętaj też, że możesz wykonać kilka odskoków naraz.

pocisk3

Druga, nieco mniej oczywista możliwość, to zniszczenie pocisku (3). Aby tego dokonać poczekaj, aż ten nadleci w pobliże bohatera, po czym zniszcz go atakiem. Należy przy tym pamiętać, że nie wszystkie rodzaje pocisków mogą być unicestwione przez atak.

Korzystanie z odskoków wydaje się nieco bardziej intuicyjnym sposobem omijania wrogich ataków dystansowych, ale warto pamiętać o obydwu opcjach.

Następnie: Hades - pułapki: jak działają

Poprzednio: Hades - jak unikać wrogów, odskok

Spis treści: Hades - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami