Hades - jak walczyć z przeciwnikami

Poznaj skuteczne techniki prowadzenia starć.

Hades jest grą oferującą wiele różnorodnych strategii prowadzenia walki, co zawdzięcza niepowtarzalnym broniom oraz ogromnej liczbie ulepszeń, które zmieniają się w kolejnych próbach ucieczki z podziemnego królestwa. Istnieje jednak kilka przydatnych wskazówek, które mogą się przydać w wielu sytuacjach.

walka1

Stale pozostawaj w ruchu - to chyba najważniejsza zasada rozgrywki. Początkowo w lokacjach będziesz trafiał na pojedynczych i powolnych rywali, jednak szybko ich ilość zacznie się zwiększać. Dzięki korzystaniu z odskoku (1) będziesz w stanie nie tylko błyskawicznie się między nimi przemieszczać, ale również unikać ich ataków i przygotowywać się do wyprowadzania własnych.

walka2

Pamiętaj, że pułapki mogą ranić głównego bohatera, ale również przeciwników (2). Wystarczy je aktywować, a następnie ściągnąć na nich rywali, żeby otrzymali duże obrażenia. Z pułapek możesz też szybko uciec korzystając z opisanego wyżej odskoku.

Podczas podejmowania kolejnych prób ucieczki z Hadesu będziesz coraz lepiej poznawał kolejnych przeciwników, a odkrywanie nowych broni oraz zdobywanie ulepszeń (zarówno czasowych, jak i stałych) sprawi, że pokonywanie kolejnych regionów powinno być coraz łatwiejsze. W przypadku zbyt dużych problemów pamiętaj zawsze o możliwości włączenia Trybu boskiego.

walka3

Zwracaj uwagę na opancerzonych wrogów (3), czyli tych z żółtymi paskami zdrowia. Są nie tylko wytrzymalsi na ciosy, ale nie będziesz też w stanie przerwać ich ładujących się ataków. Przynajmniej do czasu, aż nie pozbawisz ich pancerza. W tym celu możesz rozważyć zainwestowanie w niektóre dary bogów, które znacznie podnoszą efektywność ataków w walce z opancerzonymi.

walka4

Każda z broni posiada szereg różnych ataków. Nie zapominaj o tym i nie ograniczaj się tylko do standardowych ciosów. Eksperymentowanie z różnych technikami i połączeniami z darami bogów (4) mogą przynieść nieoczekiwane efekty.

Podczas eksploracji kolejnych regionów staraj się w miarę możliwości wybierać Młoty Dedala, kiedy tylko stanie się to możliwe. Oferują potężne wzmocnienia oręża, z którego korzystasz. Najczęściej można natrafić po jednym w Tartarze i w Elizjum.

Następnie: Hades - jak unikać wrogów, odskok

Poprzednio: Hades - jak odblokować nowe bronie

Spis treści: Hades - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami