Hades - boss: Minotaur i Tezeusz

Dwóch na jednego.

Podczas próby ucieczki z podziemnego królestwa w grze Hades, dotrzesz w końcu do lokacji o nazwie Elizjum. Jest to miejsce, do którego trafiają po śmierci wojownicy i z jedną taką parą zmierzysz się na końcu regionu.

Uwaga - na Minotaura możesz natrafić w Elizjum wcześniej. Będzie wtedy walczył samotnie, a do jego pokonania trzeba będzie odebrać mu około czterech piątych paska zdrowia. Jego taktyka walki wygląda tak samo, bez względu na to czy walczy w pojedynkę czy z Tezeuszem.

minotaur1

Jeśli chodzi o starcie z bossem, a w zasadzie z dwoma bossami jednocześnie, to najważniejsze jest poznanie ich ataków i unikanie ich. Dopiero po ich poznaniu przystępuj do ataku w odpowiednich momentach. Minotaur przez całą walkę będzie wyprowadzał zamaszysty atak (1) toporem, przed którym odskakuj.

minotaur2

Następnie będzie często wybijał się w górę (2) i atakował bohatera z dystansu. Czasami po uderzeniu toporem w ziemię na bok rozejdą się dwa fioletowe pociski, przed którymi również odskakuj. W obydwu przypadkach otrzymasz nieco czasu na odskoczenie i ewentualne wyprowadzenie kontry.

minotaur3

Co pewien czas Minotaur będzie przechodził do dość długiej szarży (3) - odskakuj na bok i ukrywaj się za przeszkodami, żebyś nie został przez niego trafiony. Jeśli byk wbiegnie na przeszkodę, to wystrzeli kilka pocisków, ale przez kilka chwil będzie podatny na ciosy - warto skorzystać z tego momentu.

Ponadto Minotaur będzie czasami wystrzeliwał kilka kul energii, które omijaj lub odbijaj (jeśli posiadasz odpowiednią umiejętność). W pierwszej kolejności warto skupić się właśnie na wyeliminowaniu Minotaura, sprawa z Tezeuszem jest bowiem nieco bardziej skomplikowana.

minotaur4

W trakcie przemieszczania się po arenie Tezeusz będzie próbował atakować bohatera z dystansu. Jednym z najczęstszych ataków, jest rzut włócznią - kiedy rywal celuje, na Zagreusie pojawi się celownik (4). Warto przygotować się wtedy na odskok, a najlepiej ukryć za jednym z filarów na arenie.

minotaur5

Oprócz tego należy odskakiwać przed szybkimi szarżami (5) Tezeusza - poznasz je po tym, jak są przez niego ładowane.

minotaur6

Kiedy pozbędziesz się Minotaura i staniesz do bezpośredniego pojedynku z Tezeuszem, to przede wszystkim staraj się go omijać odskokiem i atakować od tyłu. Z przodu będzie osłaniał się tarczą i zwyczajnie zablokuje (6) większość ciosów.

minotaur7

W trakcie bezpośredniego starcia z Tezeuszem uważaj również na jego zamaszysty atak włócznią (7). Najpierw przeciwnik bierze nią rozpęd, a dopiero potem atakuje, dlatego dobrze jest zawczasu odskoczyć z pola rażenia.

minotaur8

Po zabraniu przeciwnikowi około połowy zdrowia Tezeusz zacznie stawiać na ziemi pułapki w formie okręgów (8). Staraj się z nich szybko wydostawać, najlepiej odskokiem, ponieważ po chwili z ziemi nastąpi atak związany z jednym z bogów.

Jak najlepiej atakować Tezeusza? Staraj się skrócić dystans, aby nie mógł rzucać włócznią, ominąć go odskokiem i zadawać ciosy od tyłu. Następnie omijaj kolejne, wyprowadzone przez niego ataki i ponownie przystępuj do ofensywy, kiedy pojawi się okazja.

Następnie: Hades - boss: Hades, Bóg Umarłych

Poprzednio: Hades - boss: Lernejska Hydra

Spis treści: Hades - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami