Hades - boss: Megajra, Furia

Poznaj sposób walki głównego przeciwnika w Tartarze.

Megajra, Pierwsza z Furii, jest pierwszym bossem, którego spotkasz podczas próby ucieczki z Hadesu. Jest boginią zemsty i natkniesz się na nią w ostatniej lokacji Tartaru. Po krótkiej wymianie zdań dojdzie do potyczki.

megajra1

W pierwszej części walki Megajra będzie korzystała z dwóch podstawowych rodzajów ataków. Pierwszym z nich jest szarża (1), podczas której błyskawicznie przemieszcza się po lokacji. Kiedy widzisz, że się do niej szykuje, przygotuj się do wykonania odskoku. Następnie będziesz miał chwilę, aby zadać jej kilka ciosów.

megajra2

Drugim atakiem jest obszerny zamach bronią (2), do którego dochodzi po tym, jak boss wzniesie się nad ziemię. Jeśli widzisz, że do tego dochodzi, postaraj się zawczasu odsunąć na bezpieczną odległość. W tym czasie możesz też atakować Megajrę z dystansu. Co pewien czas przeciwniczka będziesz przywoływać mniejsze istoty - możesz je szybko niszczyć, aby przypadkiem nie otrzymać od nich obrażeń (rób to zwłaszcza z magicznymi strzelcami w dalszej części walki).

megajra3

Po odebraniu przeciwniczce około jednej trzeciej zdrowia, Megajra wzniesie się w powietrze i przez chwilę stanie się nietykalna (3) - od tej pory będzie się to zdarzać, wtedy oddal się od niej i przeczekaj chwilę.

megajra4

W drugiej części walki Megajra przyspieszy, a oprócz dwóch znanych ataków pojawią się kolejne. Pierwszy z nich (może pojawić się też w fazie trzeciej), to seria wystrzeliwanych kul (4). Omijaj je lub próbuj niszczyć, jeśli dysponujesz odpowiednią bronią.

megajra5

Kolejnym atakiem Megajry są ogniowe pułapki, które pojawiają się w miejscach okręgów (5). Kiedy je zobaczysz postaraj się, jak najszybciej je opuścić, dzięki czemu unikniesz obrażeń.

megajra6

Jeśli chodzi o momenty atakowania (6), to najlepiej robić, gdy Megajra kończy swoją szarżę lub ląduje po wykonaniu zamaszystego ciosu. Jeżeli posiadasz możliwość korzystania z broni dystansowej, to możesz ją ostrzeliwać podczas każdej, nadarzającej się okazji. Poza tym skup się przede wszystkim na unikaniu ataków, a dopiero potem skup się na ofensywie.

Następnie: Hades - boss: Lernejska Hydra

Spis treści: Hades - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami