Hades - boss: Lernejska Hydra

Drugi z bossów, z którym zmierzymy się w Asfodel.

Drugim bossem, jakiego spotkasz podczas próby ucieczki z Hadesu, będzie Lernejska Hydra. Dotrzesz do niej po przebrnięciu przez drugi fragment królestwa podziemi, czyli piekielnego Asfodelu.

hydra1

W pierwszej fazie walki będziesz musiał stawić czoła tylko jednej głowie. Uważaj na wystrzeliwane przez nią pociski (1), które omijaj lub niszcz bronią.

hydra2

Uważaj też na moment ładowania ataku, po którym Hydra zaszarżuje (2) na bohatera. Poza tym staraj się stale atakować bossa. Jeśli posiadasz broń dystansową, to możesz niemal bezkarnie zadawać obrażenia przeciwnikowi z dystansu.

hydra3

Po zabraniu przeciwnikowi około jednej trzeciej życia Hydra stanie się nietykalna (3). Pozostanie w tym stanie do czasu, aż pokonasz trzy nowe głowy, które pojawią się z dołu i po bokach lokacji.

hydra4

Chociaż głowy są opancerzone (4), to i tak są znacznie słabsze niż główna część Hydry. Dlatego postaraj się je zniszczyć, jak najszybciej, unikając przy tym ich szarż oraz wypluwanych pocisków magmy (5). Dopiero po pozbyciu się trzech głów przystąp ponownie do atakowania głównej głowy Hydry.

hydra5

Po odebraniu bossowi dwóch trzecich życia ten znów stanie się niewrażliwy na ataki, a wokół areny pojawi się tym razem sześć mniejszych głów (6). Eliminuj je, jak najszybciej, unikając nie tylko ognistych pocisków, ale szybko niszcząc też specjalne ładunki (7). Jeśli nie zdążysz na czas, to powstaną z nich mniejsi rywale, których staraj się pozbywać w pierwszej kolejności.

hydra6

Po wyeliminowaniu mniejszych głów ponownie zacznij atakować największą. Tym razem zachowaj szczególną ostrożność, ponieważ oprócz szarży, Hydra będzie też kilkukrotnie uderzać w ziemię, wywołując fale (8), przed którymi uciekaj. Jeśli nie chcesz narażać się na jej ataki, to możesz trzymać się poza jej zasięgiem (za pochodniami) i atakować ją z dystansu.

Poprzednio: Hades - boss: Megajra, Furia

Spis treści: Hades - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami