Zapowiedziano Frostpunk 2

Po erze pary nastał czas ropy.

11 bit studios zapowiedziało Frostpunk 2, kontynuację cenionej strategii ekonomicznej. Ponownie zajmiemy się budowaniem miasta i sztuką przetrwania w trudnych warunkach, a motywem przewodnim nadal będzie wszechobecna zima.

Historia w sequelu rozpoczyna się 30 lat po apokaliptycznej burzy śnieżnej. Ziemia nadal opanowana jest przez wieczną zimę i wszechogarniający mroźny klimat. „Po erze pary nastał czas ropy jako nowego zbawienia ludzkości” - czytamy w opisie.

Gra ukaże się tylko na PC. Karty produktu na Steamie i GOG nie pokazują żądnych ujęć z rozgrywki, podobnie jak nowy trailer. Nie ujawniono nawet wstępnego okresu premiery.

Zagramy jako przywódca miasta, które do rozwoju potrzebuje surowców. „Podbój mroźnego Frostlandu w celu rozwoju przemysłu naftowego wydaje się być nową nadzieją na przeżycie dla resztek ludzkości” - napisano.

Twórcy chcą najwyraźniej rozwinąć system polityki, więc kluczowe będą żądania, pragnienia i oczekiwania różnych grup, prowadzące - jeśli nie zostaną zaspokojone - do wzrostu napięcia i konfliktów.

1
Jest przemysłowo

„Naszym celem jest dostarczenie doświadczenia, które znacznie wykracza poza oryginalnego Frostpunka. Z wciąż rosnącym zespołem liczącym prawie 70 osób, mamy więcej siły roboczej, aby skupić się na wszystkich aspektach gry” - zapewnia współreżyser Jakub Stokalski.

„To, czego gracze powinni oczekiwać, to szeroki wachlarz wyborów, wolność w kształtowaniu społeczeństwa i miasta na swój sposób, oraz poniesienie konsekwencji swoich decyzji” - dodaje.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami