Battlefield 2042: Exodus - premiera filmowego prologu

Byliśmy na pokazie EA.

Choć Battlefield 2042 nie zawiera kampanii dla jednego gracza, twórcy przygotowali bogate i przemyślane zaplecze fabularne. Zgodnie z zapowiedziami EA, filmowy prolog strzelanki, zatytułowany „Exodus”, jest już dostępny do obejrzenia.

Nasza redakcja miała okazję zobaczyć materiał nieco wcześniej, na zamkniętym pokazie zorganizowanym przez twórców - a także poznać więcej szczegółów historii dzięki sesji pytań i odpowiedzi.

Największą niespodzianką ujawnioną przez film jest obecność znanego z Battlefield 4 Irisha. To jeden ze Specjalistów, którym gracze pokierują w meczach sieciowych.

Kimble „Irish” Graves należy do Bezpatów, czyli uchodźców, którzy zmuszeni przez sytuację na arenie międzynarodowej wyszli spod opieki państw, starając się na nowo znaleźć swoje miejsce w świecie. Początkowo służył Ozowi, enigmatycznemu przywódcy największego oddziału Bezpatów. Kiedy okazało się, że na drodze do celu Oz nie cofnie się przed niczym - i jest nawet w stanie zaatakować okręt pełny cywilów - Graves postanawia zgromadzić własny oddział sił specjalnych, który oprze się tyranii bezwzględnego wodza.

Konflikt w Battlefield 2042 jest więc wielopłaszczyznowy, a oprócz wojny na wielką skalę pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Rosją, mamy tutaj również rozłam w szeregach Bezpatów. O ile obaj przywódcy walczą o przyszłość ugrupowania, czynią to w zupełnie inny sposób. Irish pragnie akceptacji Bezpatów przez świat i zrobi wszystko, by przetrwali. Z kolei Oz sądzi, że najlepszym wyjściem jest doszczętne zniszczenie starego ładu na Ziemi, co czyni bez względu na koszty, jakie należy ponieść.

KIN_16x9_PO_BeautyShot_update_v3_3653396112aca7e8f672.15938517
Specjalny skin Irisha jest prezentem za preorder gry

Wyjaśnijmy, że tożsamość Oza nie jest aktualnie znana. Nie widzieliśmy nawet jego twarzy.

EA i DICE twierdzą, że walka dwóch wrogich frakcji bezpaństwowców jest główną osią fabularną gry i właśnie ona będzie rozwijana w miarę kolejnych sezonów. Centralnym punktem ewoluującej historii będą oczywiście Specjaliści, czyli wyszkoleni militarnie Bezpaci. Tworząc opowieść, deweloperzy zamierzają skorzystać z „różnych środków”, zarówno w grze, jak i poza nią. Aktualnie brak jednak szczegółów.

1___BF2042_Concept___Narrative_Hub___Manifest_01_1920x1080_3653396112ad4eca63f9.53870858

Miłośnicy serii na pewno dostrzegą też w filmie jeszcze jedną postać z Battlefield 4 - Claytona „Paca” Pakowskiego, który lata temu służył z Irishem w oddziale Grabarzy. Pac poświęca swoje życie, chroniąc syna Irisha od śmierci z ręki żołnierza Oza.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami