Back 4 Blood - wytrzymałość i stamina

Wyczerpanie, zmęczenie postaci.

Back 4 Blood to strzelanka, ale w walce z zombie wykorzystujemy też - mniej lub bardziej efektywnie, w zależności od broni i postaci - broń białą. Maczety, kije baseballowe czy siekiery.

Atakowanie wrogów bronią tego typu zużywa jednak wytrzymałość. Kiedy tylko zużyjemy choć trochę staminy, na ekranie wyświetla się pasek (1), który wskazuje jej poziom.

stamina

Na podstawowym poziomie trudności nie jest to może szczególnie istotne, ale pilnowanie poziomu staminy bywa kluczowe w trudniejszych momentach, tym bardziej na wyższych poziomach trudności czy w trybie Versus.

Jeśli bowiem wyczerpiemy całą wytrzymałość, atakujemy wręcz o wiele słabiej, a także nie możemy sprintować. W praktyce nie możemy więc wtedy uciec w przypadku zagrożenia. To bardzo niebezpieczne.

Stamina regeneruje się automatycznie, gdy przez chwilę nie biegamy lub przestajemy atakować bronią białą. Regenerację i poziom staminy możemy modyfikować niektórymi kartami.

Warto też zwracać uwagę na cechy postaci. Niektórzy mają bowiem bonusy związane z wytrzymałością. Przykładowo, Evangelo nie tylko może szybciej biegać, ale ma też zwiększoną regenerację staminy.

Więcej porad:

Spis treści: Back 4 Blood - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami