Back 4 Blood - pingowanie, wskazywanie przedmiotów

Komunikacja bez głosu.

Back 4 Blood jest kooperacyjnym shooterem, a więc logiczne jest, że twórcy opracowali narzędzia ułatwiające współpracę - między innymi bez konieczności używania czatu głosowego.

Popularny system tak zwanych pingów pozwala szybko zwrócić uwagę towarzyszy na istotne przedmioty w świecie gry, lub nawet na przeciwników. To bardzo prosty system.

Patrząc na coś, co chcesz wskazać, zauważysz, że dany przedmiot podświetla się (1). W naszym przypadku to leki. Wciśnij teraz Q na klawiaturze albo LB/L1 na padzie.

pingowanie1

Tym samym wskażesz zespołowi ten przedmiot, a wszyscy zobaczą obok niego ikonę (2), nawet z daleka. W ten sposób można pokazywać przedmioty użytkowe, broń, amunicję, a także specjalne rodzaje wrogów - tych bardziej niebezpiecznych.

Poza tym, system komunikacji związany jest też z kołem wypowiedzi (3).

pingowanie2

By je aktywować, przytrzymaj C na PC lub kierunek w górę na d-padzie. Następnie wybierz dowolny tekst. Możesz dzięki temu pokazać innym gdzie iść, poprosić, żeby zaczekali, czy zasugerować miejsce zbiórki.

Oczywiście na najwyższym poziomie trudności same systemy komunikacji niewerbalnej mogą nie wystarczyć, dlatego warto jednak zaprzyjaźnić się z mikrofonem.

Więcej porad:

Spis treści: Back 4 Blood - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami