Back 4 Blood - jak się leczyć, odzyskiwanie zdrowia

Przedmioty leczące.

Walka z hordami zombie to częste zjawisko w Back 4 Blood. Nic dziwnego, że czasem zostaniemy ranni - szczególnie na wyższych poziomach trudności. Na szczęście w grze jest kilka sposobów na leczenie ran.

Przede wszystkim, podstawą są przedmioty leczące. Możesz je znaleźć na mapie w losowych miejscach, ale na pewno znajdziesz je w schronieniu - są do kupienia w pomarańczowych skrzyniach (1).

leczenie1

Do wyboru mamy różne przedmioty: bandaże (2) przywracają 25 punktów zdrowia i używamy ich przez 2 sekundy. Apteczka (3) przywraca 50 punktów zdrowia, ale użycie trwa 4 sekundy. Są też leki (4), lecz nie przywracają one zdrowia - dają nam 50 punktów życia bonusowego, które po jakimś czasie zniknie. To więc tylko chwilowy dopalacz.

leczenie2

Warto też zwrócić uwagę, że apteczki czy bandaży możemy używać na innych graczach, jeśli są ranni. Wystarczy wyposażyć przedmiot i przy rannym towarzyszu przytrzymać przycisk interakcji - E na klawiaturze lub kwadrat/X na padzie.

Dobrze, gdy choć jeden gracz - który będzie leczył innych - ma aktywną kartę maść antybiotykowa. Zapewni ona lepsze leczenie.

Wreszcie, leczyć możemy się też w trakcie misji, jeśli znajdziemy gdzieś apteczkę na ścianie (5). Wystarczy podejść i przytrzymać przycisk interakcji. Przywrócimy sobie pełne zdrowie.

leczenie3

Staraj się leczyć zawsze, gdy widzisz nowy przedmiot leczący do podniesienia. Nawet jeśli brakuje ci niewiele punktów zdrowia, to warto zużyć posiadaną apteczkę, by uleczyć lekką ranę (własną czy sojusznika), by wyposażyć nową apteczkę.

Więcej porad:

Spis treści: Back 4 Blood - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami