Wyczekiwana prezentacja Abandoned nie odbyła się - zawiodła aplikacja na PS5

Gracze poirytowani.

Abandoned to tajemniczy projekt, który stał się obiektem wielu teorii spiskowych związanych z Hideo Kojimą i serią Silent Hill. Pierwsza prezentacja miała odbyć się wczoraj, lecz twórcy musieli ją opóźnić.

Demo z rozgrywką miało bowiem zostać pokazane za pomocą specjalnej aplikacji na PlayStation 5. Twórcy natknęli się jendak na problemy techniczne, a obecnie pracują nad ich wyeliminowaniem.

Deweloperom udało się opublikować tylko krótki fragment wideo na Twitterze. Filmik sugeruje, że poziom oprawy graficznej będzie stał na dosyć wysokim poziomie. Oczywiście, niektórzy gracze porównują scenę z idącym mężczyzną z trailerem Silent Hills odkrytym na końcu dema P.T. w 2014 roku. Tamten materiał też zaczynał się od podobnego ujęcia na nogi bohatera.

Blue Box to studio bez wcześniejszych dorobków. Wszyscy deweloperzy są anonimowi, poza dyrektorem produkcji, Hasanem Kahramanem, który - według informacji, które można znaleźć w sieci - nie pracował wcześniej nad żadną grą.

Wielu graczy uważa, że małe, nieznane studio, nie mogłoby otrzymać przywileju do specjalnej aplikacji w PS Store, by zaprezentować swoją produkcję. To jeden z głównych argumentów, które przekonują społeczność, że projekt jest czymś wyjątkowym.

Wielu internautów wskazuje też na przypadek studia Moby Dick - fikcyjnej firmy, która w 2012 roku zapowiedziała projekt The Phantom Pain. Później okazało się, że to Metal Gear Solid 5.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami