Take-Two walczy z twórcą popularnego mod menu do GTA Online

Ale to tylko jedna aplikacja.

Take-Two Interactive - właściciel Rockstara, wydawcy Grand Theft Auto - stara się powstrzymać dystrybucję aplikacji Ozark, popularnego „mod menu” do GTA Online.

Programy tego typu - jak wskazuje sama nazwa - służą do modyfikowania rozgrywki w czasie rzeczywistym. Użytkownicy mogą zmieniać wygląd, przywoływać dowolne pojazdy i bronie, teleportować się, generować pieniądze, zabijać kogo zechcą i tak dalej.

Opcji było sporo

Takie atrakcje zapewne nie byłyby większą przeszkodą w kampanii dla pojedynczego gracza, lecz Ozark i inne aplikacje tego typu pozwalają także uprzykrzać życie innym graczom również w sieciowym GTA Online, co jest już większym problemem.

Tymczasem sporo publicznych serwerów Grand Theft Auto Online jest pełnych użytkowników podobnych programów, co często uniemożliwia komfortową zabawę.

Twórca Ozark - niejaki „Tez2” - poinformował na serwerze Discord, że otrzymał pismo od prawników Take-Two. Firma domaga się w nim natychmiastowego zaprzestania dalszej dystrybucji aplikacji, na co deweloper przystał.

To jednak kropla w morzu, ponieważ na stronach zajmujących się sprzedażą różnych mod menu do GTA Online znaleźć można mnóstwo innych, podobnych systemów: Delusion, 2take1, Impulse, Cherax, Spooky, Fragment, X-Force, Phantom X, Ilusion, Ovix...

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami