Stalker 2 działa na Unreal Engine 5 - najnowszej wersji silnika

Koniec tajemnicy.

Twórcy Stalker 2 potwierdzili, że nadchodząca strzelanka działa na Unreal Engine 5, czyli na najnowszej wersji silnika graficznego od Epic Games. Dotychczas sądzono, że mowa o UE4.

Nowy materiał wideo prezentuje kilka z „ponad osiemdziesięciu” produkcji na bazie tej technologii (bez względu na wersję), jakie tego lata pokazano podczas przeróżnych imprez poświęconych grom:

„Możecie wspomnieć, że działamy na UE5” - skomentowano z oficjalnego konta serii Stalker na Twitterze. „Jasna sprawa, ale myśleliśmy, że to tajemnica...” - odparł Epic. Ogłoszenie podkreślono zrzutem z ekranu z najnowszej wersji edytora, ze spojrzeniem na fotorealistyczną scenę.

1
Ekran edytora Unreal Engine 5

Unreal Engine 5 znajduje się obecnie w fazie testów i wczesnego dostępu, lecz deweloperzy mają dostęp do silnika od znacznie dłuższego czasu niż deweloperzy-amatorzy i hobbiści.

Najważniejsze nowości w UE5 to między innymi system oświetlenia Lumen, działający w całości w czasie rzeczywistym. To znacznie usprawnia prace deweloperów, którzy nie muszą już „wypalać” świateł w długotrwałym procesie, lecz mogą podglądać zmiany bezpośrednio w oknie edytora.

Stalker 2: Heart of Chernobyl - jak brzmi pełny tytuł - ukaże się 22 kwietnia 2022 roku. Początkowo trafi na PC i konsole Xbox Series X/S.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami