"Wybuchające" zasilacze Gigabyte nadal dostępne na rynku

Pomimo licznych problemów.

Choć zasilacze GP-P750GM oraz GP-P850GM od firmy Gigabyte są dostępne na rynku od dłuższego czasu, to w sieci coraz częściej pojawiają się doniesienia na temat awaryjności tych urządzeń. Teraz nowa promocja ponownie zwróciła uwagę miłośników PC.

Sklep Newegg sprzedawał bowiem wybrane karty RTX od Nvidii, ale tylko w zestawie właśnie z tymi modelami. Część użytkowników uznała to za próbę „pozbycia się” sprzętu o złej reputacji. Ale ile prawdy jest w - dość licznych - doniesieniach na temat tego, że opisywane PSU potrafią nawet „eksplodować”?

Sprawę już od jakiegoś czasu bada między innymi popularny kanał Gamers Nexus w serwisie YouTube, kupując i testując oba modele już od lutego. Wyniki są jak najbardziej negatywne: wadliwa była połowa sprawdzanych zasilaczy.

Niektóre nie działały już po wyjściu z pudełka, inne odmawiały posłuszeństwa już podczas testów pod obciążeniem, niekiedy w dość spektakularny sposób. Mowa o iskrach, płomieniach i dymie, co z pewnością nie jest mile widziane w komponentach komputerowych.

„Gigabyte i Newegg na dobrą sprawę zrzucają niemożliwy do sprzedania produkt na zdesperowanych kupujących” - podsumowuje Gamers Nexus.

Oba modele są dostępne także w Polsce. Rzut oka na popularny serwis aukcyjny potwierdza, że sprzedają się całkiem dobrze: GP-P750GM to około 20 egzemplarzy w ostatnim okresie, a droższy GP-P850GM - jeszcze więcej.

Warto dodać, że Gamer Nexus sprawdziło 10 sztuk, więc próby były dość ograniczone. Zawiodła piątka, a w jednym przypadku uszkodzono także kartę graficzną RTX 3080, która przybyła w zestawie z Newegg.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami