Twórcy serialu South Park sami wyprodukują nową grę

Bez pomocy Ubisoftu.

Trey Parker oraz Matt Stone - twórcy serialu South Park - zabezpieczyli niedawno kontrakt opiewający na 900 mln dolarów. W ramach umowy z Paramount i ViacomCBS powstanie nie tylko sześć kolejnych sezonów odcinków, ale także „trójwymiarowa gra wideo”.

Od dnia premiery South Park: The Fractured but Whole miną wkrótce cztery lata, więc czas na następny sequel wydaje się być odpowiedni. Stone zdążył już jednak potwierdzić, że pracami zajmie się tym razem nie Ubisoft, lecz samo South Park Studios.

- Robimy, co chcemy, a oni to wspierają. Pod tym względem jesteśmy najszczęśliwszymi kolesiami w świecie telewizji - skomentował twórca zaraz po ogłoszeniu podpisania kontraktu, cytowany przez Bloomberg.

Nie jest obecnie jasne, jaką formułę obejmie nowa gra wideo. The Fractured but Whole oraz wcześniejszy Kijek Prawdy trudno uznać za produkcje „trójwymiarowe”, choć rozgrywka RPG i boczna perspektywa przełożyły się na dwa udane tytuły.

South Park jest na antenie już od 24 lat, a sześć kolejnych sezonów zapewni serialowi bogatą przyszłość. Nowy kontrakt mówi bowiem także o filmie oraz imponującej liczbie 14 spin-offów.

- Wyprodukowaliśmy film w 1999 roku, ale potem nie zajmowaliśmy się formatem, ponieważ satysfakcjonował nas serial - dodał Stone. - Teraz jesteśmy starsi, a koncept streamowania filmów jest całkiem obiecujący.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami