Humankind kolejną grą, która trafi do Game Passa w dniu premiery

Dla fanów Cywilizacji.

Humankind to nowa strategia od twórców Endless Legend i Endless Space, studia Amplitude. Gra debiutuje na PC 17 sierpnia, a Microsoft poinformował, że tytuł trafi do biblioteki Game Pass w dniu premiery.

„Będziecie pisać na nowo całą historię ludzkości (zero presji...), od skromnych początków neolitu, by postarać się wywrzeć ogromny wpływ na cały świat” - zachęca Megan Spurr, pracująca z marką Xbox.

Zobacz także: Humankind - poradnik i najlepsze porady - kompletny przewodnik dla zaczynających zabawę

Humankind przypomina w wielu aspektach Civilization. Założenia są podobne, choć twórcy przygotowali kilka nietypowych rozwiązań, niespotykanych w serii od studia Firaxis.

Najważniejsze elementy wyróżniające to choćby możliwość wyboru nowej cywilizacji i kultury w każdej nowej erze rozwoju. Możemy więc zacząć jako Sumeryjczycy, ale później „przełączyć się” na kierunek kultury Rzymu, łącząc bonusy obu cywilizacji.

Gra oferuje rozbudowany system dyplomacji, religii, a walka przywodzi na myśl niektóre strategie turowe. To nie tylko potyczki pionków - kamera przybiża się podczas starć do pola walki, a my wydajemy komendy poszczególnym jednostkom.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami