GTA 5 w 4K i 60 FPS na PS5 potwierdzone przez niemiecki oddział PlayStation

Next-genowa wydajność.

Wpis na oficjalnym blogu niemieckiego oddziału PlayStation potwierdza, że next-genowa wersja GTA 5 będzie działać na PlayStation 5 w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości 4K.

Chodzi o listę najciekawszych gier nadchodzących w 2021 roku na PS4 i PS5. Artykuł opublikowano co prawda 20 lipca, ale wieść rozniosła się dopiero teraz, między innymi dzięki Redditowi. Poniżej treść całego fragmentu o GTA 5:

„Czy grałeś już w epicką gangsterką przygodę na PS3? A potem na PS4? Czy nie masz jeszcze dość Los Santos? Oczywiście, że nie, i właśnie dlatego GTA 5 w rozszerzonej i poprawionej wersji na PS5 powinno być wysoko na twojej liście życzeń. Nigdy jeszcze nie widziałeś tak pięknej kryminalistycznej metropolii Los Santos, kiedy niebo zachwyca blaskiem dzięki solidnej graficznej aktualizacji w ostrej rozdzielczości 4K. Uczyń miasto niezwykle niebezpiecznym dzięki płynnemu 60 FPS”.

Rockstar wspominał do tej pory jedynie, że odświeżona wersja zaoferuje „szereg technicznych usprawnień, graficznych ulepszeń i poprawę wydajności”, w pełni korzystając z mocy nowych konsol i wprowadzając ray tracing. Oczywiście obsługi 4K i 60 FPS możemy się też spodziewać na Xbox Series X/S, na które również zmierza GTA 5.

Fani gangsterskiej serii wciąż czekają na zrzuty ekranu lub wideo z next-genowej wersji, ale pomimo zbliżającej się premiery, zaplanowanej na 11 listopada, deweloperzy są bardzo oszczędni w dawkowaniu informacji i wciąż nie podzielili się materiałami wizualnymi - nie licząc powyższego zwiastuna, opublikowanego w momencie zapowiedzi.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami