Youtuber zbudował przenośne PS2

Nie potrzeba emulatora.

Youtuber specjalizujący się w modyfikowaniu konsol - GingerOfOz - opublikował materiał wideo dokumentujący najnowszy projekt - przenośne PlayStation 2.

Projekt pod nazwą PS2 Eclipse nie wymaga emulatora, ponieważ składa się z prawdziwej płyty głównej konsoli, lecz przyciętej do jak najmniejszych wymiarów (przy drugiej próbie). Do tego przyciski z PS Vita oraz obudowa wykonana z pomocą drukarki trójwymiarowej.

Gałki analogowe konstruktor „pożyczył” z Nintendo Switch. Wyświetlacz to 5-calowy ekran o maksymalnej rozdzielczości 480p, co powinno wystarczyć do większości gier z PlayStation 2.

Jak na autentyczny sprzęt przystało, działają wszystkie gry z PS2. Pewnym problemem są jednak czasy ładowania, ponieważ produkcje wczytują się z pamięci USB. Jedno ładowanie baterii zapewnia dwie i pół godziny rozgrywki.

GingerOfOz zadbał o wszystkie szczegóły, włącznie z wbudowanymi głośnikami, wyjściem na słuchawki i wskaźnikiem naładowania baterii. Twórca przyznaje za to, że ma kłopoty z wykrywaniem pada, co chce naprawić w przyszłości.

Złe wieści są takie, że twórca nie ma żadnych planów na sprzedaż takiego urządzenia, a całość przygotował wyłącznie w hobbystycznych celach. Fani mogą być zdziwieni, ponieważ w przypadku poprzedniego projektu - przenośnego Wii - było inaczej.

Youtuber wyjaśnia, że wyciągnął wnioski. Dostał bowiem pięćdziesiąt zamówień na projekt Wii, a budowa takiej liczby urządzeń była podobno „po prostu nieszczęsnym doświadczeniem”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami