Tak miał wyglądać Duke Nukem Begins - skasowany projekt studia Gearbox

Origin story.

Twórca animacji komputerowych Gregor Punchatz opublikował na YouTube materiał ze skasowanego projektu Duke Nukem Begins. Gra miała być prequelem i pokazywać początki kariery bohatera.

Trailer został zaprojektowany tak, by obrazować, jak finalnie miała wyglądać rozgrywka. Widać więc, że mielibyśmy otrzymać strzelankę z perspektywą z trzeciej osoby.

„Daliśmy z siebie wszystko, tworząc najlepszą animację w historii studia Janimation. Niestety, później poinformowano nas, że gra została skasowana przez prawne problemy z marką Duke Nukem” - napisał autor w opisie filmu.

„To nas załamało, bo wyobrażaliśmy sobie, że ten projekt pomoże nam wejść na rynek trailerów dużych wydawców. Wciąż jestem niezwykle dumny z tego projektu, dlatego po 13 latach go publikuję. Wszyscy, którzy nad tym pracowali, zasługują, by świat to zobaczył”.

Prace nad Duke Nukem Begins zaczęły się w 2007 roku. Spór prawny między studiem Gearbox i 3D Realms zmusił twórców do wielokrotnego opóźniania prac. Ostatecznie z niektórych elementów Begins powstało niezbyt udane Duke Nukem Forever.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami