[PLOTKA] Overwatch 2 może ukazać się dopiero w 2023 roku

Nieciekawa sytuacja.

Streamer używający pseudonimu Metro - duży fan Overwatch - poinformował na Twitterze, że według posiadanych przez niego informacji, Overwatch 2 może nie ukazać się w przyszłym roku.

„Słyszałem od wielu osób związanych z moim informatorem od Overwatch 2, że prace zajmują więcej czasu niż się spodziewano. Z tego, co mi wiadomo, premiera w 2022 roku jest już mało prawdopodobna” - napisał Metro.

„Mam nadzieję, że to nieprawda i ktoś to zdementuje” - dodał streamer.

Metro informował już w styczniu od złym stanie prac nad Overwatch 2. Jeff Kaplan, pierwszy reżyser gry, w grudniu 2020 roku podkreślał, że do ukończenia projektu jeszcze „daleka droga”, a w kwietniu bieżącego roku opuścił studio.

Główną nowością w Overwatch 2 mają być różnorodne misje fabularne i kooperacyjne, a także system rozwoju bohaterów dostępny w trybie single-player. Powrócą herosi z pierwszej części, ale nie zabraknie też kilku nowych postaci. Poza zadaniami fabularnymi, pojawią się też dodatkowe wyzwania dla grupy graczy, które twórcy porównali do trybu Przygodowego z Diablo 3.

Co ważne, multiplayer pozostanie wspólny dla sequela i oryginału. Twórcy nie chcą dzielić społeczności, a więc wszyscy posiadacze pierwszej części otrzymają nowe mapy i postacie zawarte w Overwatch 2 za darmo. Tak przynajmniej twierdził Blizzard, kiedy zapowiadano grę w 2019 roku - nie wiadomo, czy plany się nie zmieniły.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami