Fortnite - sezon 8: kiedy start, nowości, Karnet Bojowy

Przecieki i ciekawostki.

8. sezon 2. rozdziału Fortnite zbliża się wielkimi krokami. Za sprawą niedawnej inwazji Obcych, w strzelance bardzo dużo się dzieje, ale to nie koniec wrażeń, bo Epic Games szykuje kolejne zmiany.

Na tej stronie zbieramy najważniejsze informacje o 8. sezonie. Na razie nie ma ich zbyt wiele, ale wiemy, kiedy najprawdopodobniej ruszy nowa faza rozgrywek, a przecieki ujawniają, czego możemy się spodziewać w kontekście mapy czy Karnetu Bojowego.

Na tej stronie:

Fortnite sezon 8 - kiedy start

Opisana poniżej Operacja: Niebiański Ogień, a więc event kończący aktualny sezon Fortnite, odbędzie się 12 września.

Nietrudno się więc domyślić, że sezon 8. ruszy najprawdopodobniej dzień później, a więc 13 września.

for4

Jeżeli chodzi o czas, to możemy spodziewać się, że przerwa techniczna pomiędzy sezonami zakończy się w okolicach południa polskiego czasu, i wtedy będzie można już włączyć Fortnite, by cieszyć się nowościami.

Event finałowy przed 8 sezonem

Wydarzenie wieńczące aktualną fazę rozgrywek i rozpoczynające 8. sezon Fortnite - o nazwie Operacja: Niebiański Ogień - rozpocznie się 12 września o godz. 22:00 polskiego czasu. Tak jak w pozostałych przypadkach, jest to jednorazowy event, w którym można wziąć udział tylko w przypadku włączenia gry w podanym terminie.

Zabawa nawiąże do problemu inwazji kosmitów. Zadaniem graczy będzie zakradnięcie się na pokład statku-matki, zinfiltrowanie Ostatniej Rzeczywistości i powstrzymanie okupacji Obcych.

for5

Wydarzenie będzie dostępne już 30 minut wcześniej, by wszyscy mogli spokojnie zarezerwować sobie miejsce. W jednym lobby może się znaleźć nawet do 16 znajomych.

Pamiętaj, że nowy sezon oznacza restart wielu elementów - poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Co zrobić przed eventem?

 • wydaj sztabki przed ich zresetowaniem w Dzikim Tygodniu „Pojemnik z Promocjami”, który zacznie się 9 września o 16:00
 • dokończ rozpoczęte zadania epickie
 • dokończ wszystkie zadania Supermana (do 12 września, 22:00)
 • zbierz pozostałe artefakty Obcych i wymień je na style czy elementy Kymery
 • wymień Gwiazdki Bojowe na nagrody Karnetu

Zadania niezwiązane z Karnetem Bojowym - jak misje LeBrona Jamesa lub Łowcy Głosu - zostaną przeniesione do nowego sezonu.

Nowości i zmiany na mapie

O ile szykowane przez Epic Games na nowy sezon zmiany zazwyczaj pozostają w sferze domysłów do czasu oficjalnych informacji, tym razem jest nieco inaczej. Znany leaker, który na długo przed zapowiedziami twórców wspomniał o koncercie Ariany Grande, crossoverze z Suicide Squad, a nawet sezonie o „Pierwotnym” motywie głównym, ujawnił, czego możemy się spodziewać w sezonie 8.:

 • Epic Games chce, aby w Karnecie Bojowym 8. sezonu znalazły się postacie z Naruto
 • Jedną z broni w Karnecie będzie wybuchowe kunai
 • Sezon 8. wprowadzi „boczny świat” na wzór „odwróconego świata” z serialu Stranger Things
 • Tak jak w serialu, alternatywna rzeczywistość sprawi, że w świecie gry znajdą się potwory
 • Na wyspę trafią też potwory i roboty, którymi będzie można jeździć - leaker nie jest jednak pewny, kiedy się to stanie
 • Pod koniec sezonu 7., do gry wróci ogromna fioletowa kostka

Informator twierdzi, że wspomniana kostka będzie kontrolowana przez bliżej niesprecyzowaną „Królową”, a ponadto odegra dużą rolę w 3. rozdziale gry. Poza tym, w rozdziale 3. mapa zostanie „całkowicie zmieniona”. Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy rozpocznie się ten etap rozgrywek.

for2

Podkreślamy, że powyższe informacje są nieoficjalne, jednak biorąc pod uwagę dotychczasową nieomylność leakera, z dużą dozą prawdopodobieństwa ponownie się nie pomyli.

Jeśli chodzi o inne ciekawostki, znany dataminer, przeczesujący pliki Fortnite pod kątem nowych informacji, znalazł dowód na plan uniesienia kilku znanych lokacji w powietrze. To między innymi Koralowy Kasztel, Kukurydziany Kompleks i Siorbane Szuwary:

Najprawdopodobniej jednak „porwanie” tych lokacji nastąpi jeszcze przed startem sezonu 8., w trakcie wydarzeń wprowadzających w nową fazę rozgrywek.

Co ciekawe, część leakerów podejrzewa, że 8. sezon zabierze graczy do starożytnego Egiptu. W plikach gry znaleziono wzmianki o skinie mumii, a także punkcie orientacyjnym na mapie nazwanym „Piramida”. Te pomysły mogły jednak zostać przez Epic Games porzucone.

W Fortnite znaleziono też nazwy lokacji, które sugerują dodanie do gry nowego trybu RPG lub survival, najprawdopodobniej toczącego się na ogromnej mapie. Oto kilka ciekawych nazw miejsc odszukanych przez dataminerów:

 • Lotnisko
 • Zamek
 • Kopalnia
 • Opuszczony hotel
 • Bazy militarne

Karnet Bojowy i cena

Aktualnie nie ma informacji o zawartości i cenie Karnetu Bojowego, ale trudno spodziewać się, by coś miało się zmienić w kontekście kosztów.

Przewidujemy więc, że płatna wersja Battle Passa ponownie będzie nas kosztować 950 V-dolców, co przy pustym koncie wiąże się z wydaniem 32 zł na 1000 V-dolców.

for1

Wirtualne pieniądze zapewne wciąż będzie można zdobyć za darmo - choć w małych ilościach - awansując na kolejne poziomy podstawowej wersji Karnetu.

W sezonie 7. do Fortnite powróciły Gwiazdki Bojowe, które usunięto z gry na zakończenie 1. rozdziału. To znaczące odejście od klasycznego schematu, bo pozwala graczom samemu decydować, w jakiej kolejności chcą odblokowywać nagrody.

Biorąc pod uwagę, jak głośny był powrót Gwiazdek, sądzimy, że Epic Games nie pozbędzie się tego mechanizmu w sezonie 8. Trudno oczekiwać, by twórcy zdecydowali się na tak poważną zmianę tylko na jeden sezon.

Zobacz: Fortnite - sezon 7: poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami