Dopiero beta, a już hit? Imponujące wyniki Back 4 Blood na Steamie

100 tys. graczy jednocześnie.

  • 98 tys. graczy jednocześnie to aktualny rekord Back 4 Blood na Steamie
  • Padł podczas zamkniętej bety
  • Otwarte testy mogą przynieść jeszcze lepsze wyniki

Podczas minionego weekendu, w szczytowym momencie w Back 4 Blood bawiło się aż 98 tys. graczy. To o tyle imponujące, że strzelanka jest aktualnie w fazie zamkniętych testów beta. Produkcję mogę uruchomić tylko osoby, które złożyły preorder, albo uzyskały kod dzięki tzw. giveawayom.

Dane pochodzą z serwisu SteamDB, a rekord padł w sobotę. Można oczekiwać, że liczby będą jeszcze bardziej imponujące, kiedy rozpocznie się otwarta beta. Testy dla wszystkich zainteresowanych potrwają od 12 do 16 sierpnia.

Warto też podkreślić, że liczby dotyczą jedynie Steama - a w becie uczestniczą też przecież użytkownicy PlayStation i Xbox.

W momencie pisania wiadomości, Back 4 Blood znajduje się na 12. miejscu na Steamie pod względem popularności, ale w weekend wspięło się nawet na 8. pozycję. Produkcja studia Turtle Rock wyprzedza chociażby Destiny 2, Rainbow Six Siege czy niezwykle ostatnio popularne Final Fantasy 14, do którego masowo „uciekają” fani World of Warcraft.

Formuła rozgrywki w Back 4 Blood jest w większości mocno wzorowana na serii Left 4 Dead. Nowością jest system budowania talii kart z bonusami, które losujemy w kolejnych rundach. Gra jest też oczywiście dostosowana do nowoczesnych standardów - w przeciwieństwie do pierwowzorów sprzed lat, możemy chociażby korzystać z przyrządów celowniczych na broniach. Premiera 12 października.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Age of Empire 4 - Poradnik, Solucja

Jak grać, rozwijać bazę, wygrywać potyczki i przejść wszystkie misje.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami