Ascent - boss: Megarachnoid, mechaniczny pająk

Walka z pająkiem-robotem w reaktorze RBM-5.

Megarachnoid to boss w The Ascent, z którym przyjdzie ci walczyć w trakcie misji głównej Wzmocnienie, w końcowej fazie w reaktorze RBM-5. Jak w przypadku wszystkich starć tego typu, znajomość ataków przeciwnika znacząco ułatwi to starcie. Z tej strony dowiesz się jak sprawnie poradzić sobie z mechanicznym pająkiem.

W końcowej fazie przechodzenia przez reaktor RBM-5 w ramach misji Wzmocnienie zainicjujesz krótką scenkę przerywnikową, podczas której pojawi się Megarachnoid (1). O ile sam przeciwnik nie jest zbyt dużym wyzwaniem - porusza się wolno i korzysta wyłącznie z mało skutecznego miotacza ognia - to przywoływani przez niego pomocnicy już tak.

053_ascent_boss_megarachnoid_pajak_reaktor

Boss będzie regularnie tworzył miniaturowe pająki (2), które po kilku sekundach rzucą się na twoją postać i eksplodują, zadając dość spore obrażenia. Sprawę komplikuje dodatkowo fakt, że arena walki, na której przyjdzie ci walczyć, jest bardzo wąska, przez co trudno uniknąć mechanicznych robali.

Najskuteczniejszą bronią w walce z nimi będzie wyrzutnia rakiet. Jeden pocisk powinien wystarczyć by zniszczyć pająka. Dodatkowo, wybuch najpewniej zlikwiduje także sąsiednie maszyny i rani samego bossa, ułatwiając ci starcie. Cała walka z kolei polega na bieganiu od góry areny do dołu i ciągłym ostrzeliwaniu pająka. Gdy zbliży się do ciebie po prostu odskocz kilka razy, przebiegnij koło niego i kontynuuj wędrówkę w drugą stronę.

Gdy uda ci się zbić zdrowie bossa do zera, wszystkie przywołane przez niego mini-pająki zostaną zniszczone. Z jego ciała zbierzesz sporo Ukredów, a także ulepszenie Pająkboty, dzięki któremu możesz przyzwać takie same wybuchowe pająki jak boss.

Uwaga - jeśli po scenie przerywnikowej zamiast jednego pająka pojawi się trzy, wróć po prostu do menu głównego i na nowo kontynuuj grę. Po powrocie do rozgrywki będziesz walczył z pojedynczym bossem.

Poprzednio: Ascent - boss: Ciężki Monobot, Siege Mech

Spis treści: Ascent - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Ascent - Warchoł: jak pokonać wroga z młotem

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla ktˇrych na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami