PlayerUnknown's Battlegrounds: Battlegrounds? Dziwna zmiana nazwy PUBG

Dla dobra uniwersum.

PlayerUnknown's Battlegrounds nigdy nie było zbyt prostą do zapamiętania nazwą, więc popularną produkcję sieciową szybko zaczęto nazywać po prostu PUBG. Najnowsze materiały marketingowe sugerują jednak kolejną modyfikację.

Ostatnie trailery - czy nawet karta produktu na Steamie - jako tytuł wymieniają już PUBG: Battlegrounds. Nie byłoby w tym nic szczególnie dziwnego, gdyby nie fakt, że rozwinięcie skrótu brzmi w takim przypadku PlayerUnknown's Battlegrounds: Battlegrounds.

Rodzina PUBG będzie większa

Do zmiany doszło najwidoczniej już w lipcu, a modyfikacja ma uprościć stworzenie całego uniwersum gier, rozwijanego wkrótce przez PUBG: New State.

„Krafton stale rozwija markę PUBG poprzez zróżnicowane wrażenia w uniwersum. Zmiana nazwy PlayerUnknown's Battlegrounds na PUBG: Battlegrounds to pierwszy krok na drodze do realizacji tej wizji” - zapewnia wydawca w komunikacie dla serwisu PC Gamer.

„Kolejne projekty z serii otrzymają tytuł PUBG, co widać już w nadchodzącym PUBG: New State” - dodaje przedstawiciel koreańskiej firmy Krafton.

New State jest nadchodzącą pozycją mobilną, stawiająca na podobne założenia rozgrywki, ale w bardziej futurystycznych warunkach 2051 roku. Częścią tego samego uniwersum mogą być także gry, o których na razie mówi się nieoficjalnie: Projekt Cowboy czy kosmiczny horror The Callisto Protocol.

Jak zauważa PC Gamer, w historii gatunku battle royale takie zamieszanie z nazwą nie jest nowością. Przypomnieć można przykład H1Z1, które przeszło na H1Z1: King of the Hill, następnie z powrotem na H1Z1, by zakończyć na Z1 Battle Royale.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami