Wyciekły pierwsze screeny z Abandoned - ale gracze nie są zadowoleni

Obrazki kiepskiej jakości.

W sieci pojawiły się pierwsze dwa obrazki z tajemniczej gry Abandoned, która nadal wywołuje spekulacje na temat jej prawdziwej natury. Niskiej jakości screeny rozczarowały graczy, którzy zarzucają twórcom zaplanowany „wyciek”.

Obrazki pojawiły się bowiem na koncie Hasan Kahramana w PSN. Mężczyzna jest założycielem studia Blue Box Game, odpowiedzialnego za prace - choć część graczy nadal zastanawia się, czy deweloper w ogóle istnieje.

1
Pierwszy z ujawnionych obrazków

Kahraman potwierdził na Twitterze, że screeny są autentyczne, lecz przedstawiają wczesną wersję gry, z 2019 roku. Twórcy testowali podobno maksymalne możliwości PlayStation 4, a konsola miała okazać się za słaba na wizję deweloperów - wyjaśnił szef Blue Box Game.

Abandoned ma wkrótce otrzymać aplikację, która w czasie rzeczywistym odtworzy zwiastun gry - 10 sierpnia. Datę opóźniano już kilka razy, co tylko potęgowało wątpliwości, które narosły od czasu zapowiedzi.

Spekulacje internautów trwają już od miesięcy. Niektórzy podejrzewają, że tytuł może być nową odsłoną Silent Hill lub projektem przygotowywanym przez Hideo Kojimę. Kahraman przyznawał w przeszłości, że sytuacja jest stresująca dla członków studia.

2
Możemy się mylić, ale to chyba ściana

Jednocześnie Blue Box Game wydaje się wykorzystywać okazję. Opublikowane niedawno logo wspomnianej aplikacji Abandoned zaskoczyło tłem, w którym część graczy dopatrzyło się nawiązań do Metal Gear Solid.

Pozostaje mieć nadzieję, że 10 sierpnia będzie ostateczną datą publikacją zwiastuna, który ujawni konkretne informacje. Internauci od dawna zastanawiają się, dlaczego Sony pozwala bliżej nieznanemu studiu niezależnemu przeprowadzić tak zaawansowaną zapowiedź na PS5, z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji...

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami