Gry niezależne na PS4 i PS5 - siedem zapowiedzi i trailerów

Nowe i znane tytuły.

Sony poświęciło dzisiejsze popołudnie na zaprezentowanie siedmiu nadchodzących gier niezależnych na PlayStation 4 i PS5. Otrzymaliśmy szereg nowych trailerów oraz zapowiedzi.

Zestawienie otwiera Oxenfree 2: Lost Signals, potwierdzone na obie generacje PlayStation. O odsłonach PC i Switch wiemy już od jakiegoś czasu. Otrzymujemy pełną tajemnic przygodówkę, w której zbadamy dziwne sygnały radiowe - i nie tylko.

Axiom Verge 2 także już zapowiedziano, ale tylko na PC i Switch. Do zestawienia dołączają teraz PlayStation 4 i PS5. Sequel cenionej produkcji z 2015 roku to ponownie „metroidvania” z widokiem z boku.

Wytchwood to już pełen pakiet platform: PC, PS4, Xbox One i Switch. Potwierdzoną teraz nowością jest PlayStation 5. Trafiamy do kolorowej krainy, inspirowanej baśniami i bajkami, by zająć się budowaniem przeróżnych przedmiotów w toku podróży i eksploracji. Premiera jesienią.

Sol Cresta to produkcja zasłużonego PlatinumGames, studia odpowiedzialnego za Nier: Automata czy Bayonettę. Opisywany tytuł to sequel strzelanek z automatów: Moon Cresta i Terra Cresta. Podobnie jak i w tych tytułach, mamy do czynienia z gatunkiem „obserwowany z góry stateczek przedziera się przez ekran pełen pocisków”. Premiera w tym roku na PS4 i PlayStation 5.

A Short Hike jest już dostępne na PC i Nintendo Switch, a wkrótce trafi także na PS4. Projekt jednego twórcy oferuje otwarty świat do eksploracji. Musimy dostać się na szczyt góry, by skorzystać z telefonu. Premiera jesienią.

Jest i polski akcent. Carrion od Phobia Game Studio z Warszawy jest dostępne na Steamie i Switchu już od ponad roku, a jeszcze w 2021 r. ukaże się na PlayStation 4. Gra jest o tyle nietypowa, że wcielamy się nie w ofiarę, a potwora. Jako bezkształtna, powiększająca się masa zjadamy kolejnych ludzi.

Na koniec Hades, jedna z najlepszych gier ubiegłego roku. O wersjach konsolowych już wiemy - ukażą się 13 sierpnia. Bohater musi wydostać się z krainy umarłych, podejmuje więc niezliczone próby osiągnięcia celu. Po śmierci po prostu odradza się w siedzibie swojego ojca - Hadesa.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami