Ascent - Podwójne ładowanie: zabójcze przeładowanie

Zabijanie wrogów za pomocą przeładowania zastojem.

Podwójne ładowanie to misja poboczna w The Ascent, która w teorii jest banalnie prosta do wykonania, gdyż wymaga zabicia jedynie 10 wrogów, w praktyce jednak nie informuje jak tego dokonać. Na tej stronie wyjaśniamy jak rozpocząć to zadanie, czym jest przeładowanie zastojem, jak je wykonać i szybko zdobyć 10 zabójstw wymaganych do ukończenia go.

Na tej stronie:

Podwójne ładowanie - jak odblokować zadanie

By rozpocząć to zadanie musisz udać się do Beezelchecka (1), postaci zlokalizowanej wewnątrz miasta Klaster 13, tuż obok handlarza z pancerzem. Po krótkiej rozmowie misja zostanie dodana do dziennika. Zwróć jednak uwagę, że wciśnięcie klawisza O (d-pad w górę na padzie) nie będzie pokazywać żadnej trasy - w ramach zadania musisz zabić 10 dowolnych wrogów.

015_misja_poboczna_podwojne_przeladowanie_zastoj_beezelcheck

Przeładowanie zastojem - co to jest, jak wykonać

Żeby nie było zbyt łatwo, przeciwników musisz zabić przy pomocy przeładowania zastojem. Jest to specjalny efekt, który nałożysz na nich wtedy, gdy będą pod wpływem zastoju, unieruchomienia oferowanego przez niektóre umiejętności.

Jako że nie masz od początku rozgrywki możliwości nałożenia zastoju, jedyna opcja to zakup odpowiedniej broni taktycznej. W tym celu udaj się do handlarza (2) - jego sklep poznasz po ikonie oka, przy samych drzwiach z kolei jest wielki szyld SHOP. Rozpocznij z nim rozmowę i kup Drona zastojowego (3). Jest to niemały wydatek, bo kosztuje 22,000 Ukredów - jeśli nie masz odpowiedniej gotówki, wróć tutaj po wykonaniu innych misji.

016_misja_poboczna_podwojne_przeladowanie_zastoj_beezelcheck

Otwórz teraz okno ekwipunku, przejdź do zakładki Wyposażenie (4), a potem do karty Taktyczny (5) i kliknij na Drona zastojowego (6). Od tego momentu możesz używać tego przedmiotu taktycznego.

017_misja_poboczna_podwojne_przeladowanie_zastoj_beezelcheck

Przeładowanie zastojem - jak wykonać zabójcze przeładowanie

By zdobyć 10 zabójstw za pomocą przeładowania zastojem musisz w pierwszej kolejności naładować wskaźnik przedmiotu taktycznego (7). Zrobisz to zadając obrażenia przy pomocy broni palnej. Gdy całkowicie się zapełni będzie świecił się na czerwono - wtedy będziesz mógł aktywować Drona Zastojowego.

018_misja_poboczna_podwojne_przeladowanie_zastoj_beezelcheck

Znajdź większą grupę wrogów i rzuć pomiędzy nich drona za pomocą klawisza G (analog w górę w przypadku gry na padzie). Stworzysz tym samym strefę zastoju (8) dookoła niego. Dron będzie łapał pierwszego wroga i go unieruchamiał. Twoim zadaniem jest ostrzelać tego wroga do momentu, aż zacznie puchnąć (9) by po chwili eksplodować, zadając pobliskim przeciwnikom obrażenia.

019_misja_poboczna_podwojne_przeladowanie_zastoj_beezelcheck

Tego typu eksplozja to właśnie zabójcze przeładowanie. Musisz zneutralizować 10 wrogów w ten sam sposób, jednak możesz to zrobić rzucając drona wielokrotnie. Po wszystkim wróć do Beezelchecka i oddaj mu zadanie, za co otrzymasz 2,200 punktów doświadczenia i bardzo użyteczną umiejętność Tąpnięcie Zastoju.

Poprzednio: Ascent - Bańka: Anteen, Kostnica, Nitrotrak, Ośrodek Biochoice

Spis treści: Ascent - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Ascent - Skrytka: stara spluwa, Linus Pizza Palace

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami