Ascent - hakowanie

Kiedy i co można hakować.

The Ascent to cyberpunkowa strzelanka z elementami RPG, dlatego nie mogło w niej zabraknąć elementu hakowania. Sam proces jest bardzo prosty, gdyż to kwestia wciśnięcia jednego przycisku.

By hakować, wciśnij:

  • C na klawiaturze
  • Y na kontrolerze

Hakować można niektóre drzwi, skrzynie z lootem czy automaty. Możemy nawet hakować wieżyczki i bankomaty. Jak poznać, że obiekt można zhakować? Kiedy do takiego się zbliżysz, zobaczysz napis LOD (1) z cyfrą po ostatniej literze.

hakowanie

Cyfra ta wyznacza poziom trudności hakowania, od LOD1 do LOD3.

Podczas eksploracji napotkasz zabezpieczenia o różnych wskaźnikach LOD. Żeby więc otwierać lepiej zabezpieczone drzwi, musisz rozwijać i ulepszać Cyberdek.

Kiedy wciśniesz przycisk hakowania, zobaczysz wokół postaci złotą bańkę (2). Pokazuje ona zasięg twojego hakowania. Wystarczy więc, że obiekt będzie w jej zasięgu.

hakowanie2

Bańka ta będzie coraz większa, w miarę jak będziesz rozwijać Cyberdek swojej postaci. Jeśli jednak zobaczysz czasem napis informujący o odmowie dostępu podczas hakowania, to znaczy, że musisz rozwinąć Cyberdek jeszcze bardziej.

Warto też zaznaczyć, że czasem możemy zhakować przedmioty, mimo braku wartości LOD - nie wyświetla się żaden napis, a niektóre drzwi i tak możemy zhakować. Nie wiadomo, czy to zamierzone rozwiązanie, czy po prostu efekt błędu.

Więcej porad:

Spis treści: Ascent - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami