Tryb Hazard Zone w Battlefield 2042 będzie Free to Play?

Twierdzi amerykański dziennikarz.

Battlefield 2042 może zaoferować jeden darmowy tryb (Hazard Zone), dostępny dla wszystkich w formie Free to Play - sugeruje amerykański dziennikarz Tom Henderson. W przeszłości ujawniał on już różne wiadomości na temat cyklu od EA.

Po raz pierwszy Henderson wspominał o tym jeszcze w czerwcu, lecz wówczas niewiele osób zwróciło uwagę na jego komentarz.

Deweloperzy z DICE i studia Ripple Effect nie ujawnili jeszcze szczegółów na temat trybu Hazard Zone. Wiadomo tylko, że ma oferować rozgrywkę na nieco mniejszą skalę niż typowe dla Battlefielda potyczki.

Taki zdawkowy opis sugeruje, że możemy mieć w tym przypadku do czynienia tylko ze starciami małych oddziałów piechoty. Niektórzy spekulują, że będzie to jakaś wariacja na temat popularnego battle royale.

Do tej pory ujawniono dwa główne tryby Battlefielda 2042. Pierwszy to All Out Warfrare, w którym zawalczymy na ogromnych mapach w Podboju i Przełamaniu, nawet w bitwach z udziałem 128 graczy. Kolejny moduł rozgrywki to ambitny edytor Battlefield Portal, który pozwoli rozgrywać mecze na mapach ze starszych odsłon serii i tworzyć różnorodne formy gameplayu.

Battlefield 2042 debiutuje 22 października. We wrześniu odbędą się prawdopodobnie otwarte testy. Gra trafi też na konsole poprzedniej generacji, lecz w ich przypadku w bitwach weźmie udział maksymalnie 64 graczy, a mapy zostaną odpowiednio „skrojone” pod możliwości starszego sprzętu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami