Skyrim jak Wiedźmin 3. Mod ulepsza grę w perspektywie trzeciej osoby

Sprawne sterowanie i nie tylko.

Standardową perspektywą w popularnym Skyrimie jest widok z oczu postaci. Dostępna jest też kamera zza pleców, lecz granie w taki sposób odstaje nieco od współczesnych standardów, co stara się zmienić nowa modyfikacja.

Opisywany projekt - True Directional Movement - zajmuje się właśnie modernizacją TPP. Jak sugeruje sama nazwa, twórca znacznie ulepszył poruszanie się, umożliwiając między innymi atakowanie z dowolnego kierunku.

Do tego blokowanie kamery na przeciwniku, dodające także pasek zdrowia nad głowę oznaczonego w ten sposób wroga. Również wskaźnik punktów życia bossów został dostosowany do perspektywy trzeciej osoby.

Sprawniej wypada także celowanie przy atakach zasięgowych. Ciekawostką jest odpowiednie ustawianie głowy postaci, by nasz bohater zawsze poprawnie spoglądał na rozmówcę - lub aktywny cel.

3

Mod wspiera zarówno sterowanie myszą i klawiaturą, jak i z pomocą padów. Całość działa także podczas jazdy konnej. Pod wodą wysokość kontrolujemy za pomocą przycisków odpowiedzialnych za kucanie oraz skok, by nie musieć przełączać na FPP.

Modyfikacja trafiła do serwisu Nexus w niedzielę i szybko zdobyła uznanie użytkowników nieśmiertelnego Skyrima. Dzisiaj projekt „Ersha” może pochwalić się niemal 23 tysiącami pobrań oraz 1,5 tys. rekomendacji. Czas na kolejne przejście kampanii?

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami