Chiński Tencent zainteresowany kupnem 1C, w tym Cenegi i QLOC

Oraz Muve.

Chińska korporacja Tencent rozpoczęła starania o przejęcie firmy 1C Entertainment, do której należy Cenega - dystrybutor gier w Polsce czy na rynku czeskim - oraz sklep Muve i studio QLOC, specjalizujące się w testowaniu i konwersjach.

Informacja o planach Grupy Tencent pojawiła się na oficjalnej stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów:

„Zgłaszana koncentracja w rozumieniu art. 13 ust. 2 pkt 2 Ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów dotyczy zamiaru przejęcia kontroli przez Proxima Beta Europe B.V. z siedzibą w Amsterdamie, Holandia (Zgłaszający), nad 1C Entertainment S.A. z siedzibą w Warszawie, Polska oraz jej podmiotami zależnymi (Spółki Przejmowane)”.

Nie wiadomo jeszcze, czy koncentracja dojdzie do skutku i jakie będą jej efekty.

Warto przypomnieć, że studio QLOC zdobyło już uznanie graczy na całym świecie. Deweloperzy „naprawili” swego czasu Mortal Kombat X na PC, usprawnili Nier Automata i pomagali w pracach nad Cyberpunk 2077.

Spółka 1C posiada między innymi prawa do serii Men of War, King's Bounty (niedługo debiutuje nowa odsłona cyklu) czy Il-2 Sturmovik.

Tencent to konglomerat medialny, który posiada udziały w wielu zachodnich firmach związanych z branżą gier. Mowa tu chociażby o Epic Games, Riot Games czy Grinding Gear Games. Korporacja ma nawet udziały w Activision Blizzard.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami