Twórcy The Elder Scrolls pracują nad "wielkim RPG" - są pierwsze screeny

The Wayward Realms.

  • The Wayward Realms to nowe RPG twórców TES: Arena i Daggerfall
  • Gra ma zaoferować ogromny świat i nieliniową fabułę
  • Na Steamie opublikowano pierwsze screeny

Julian LeFay i Ted Peterson to główni projektanci pierwszych odsłon serii The Elder Scrolls - Arena i Daggerfall. Już w 2019 roku założyli studio OnceLost Games, a teraz na Steamie pojawiła się strona produktu ich nowej gry, The Wayward Realms.

Zespół tworzy „nowe RPG z otwartym światem, w którym wybory, konsekwencje, skala i odgrywanie roli będą doświadczane jak nigdy, z realistyczną skalą świata w nowej klasie gier: Wielkich RPG (The Grand RPG)”.

wielkie_rpg_od_bylych_tworcow_tes_1
Świat ma zaskoczyć rozmiarem

Akcja rozgrywa się na Archipelagu, na który składa się ponad 100 wysp. Różne frakcje walczą tam o kontrolę. „Królestwa chcą zachować dominację, nowi gracze chcą wspiąć się na szczyt, a różne dynastie zaczynają międzygeneracyjne spiski” - czytamy w opisie.

wielkie_rpg_od_bylych_tworcow_tes_4
Trochę ciemnawo
wielkie_rpg_od_bylych_tworcow_tes_3
Piękne stanowisko do alchemii

Twórcy podkreślają, że świat gry jest „o wiele bardziej rozległy niż w większości gier, o których możecie pomyśleć”. Obiecują „wielkie miasta z setkami tysięcy postaci”, duże i ciemne lasy, gigantyczne góry, bagna, ogromne oceany i wiele innych miejsc. Do ich powstania przyczyni się system proceduralnego generowania terenu.

wielkie_rpg_od_bylych_tworcow_tes_2
Magia czy miecz? Wybór należy do nas

Deweloperzy zaznaczają także, że nie wybierzemy klasy postaci. Zamiast tego, gra ma zaoferować rozbudowany system zdolności i cech, który pozwoli dowolnie dobrać umiejętności i stworzyć wymarzonego bohatera.

Data premiery The Wayward Realms nie jest jeszcze znana.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami