Ascent - leczenie, jak odzyskać zdrowie

Jak się leczyć.

The Ascent to całkiem wymagająca strzelanka, a przez nieuwagę łatwo szybko stracić dużo zdrowia. Trzeba więc zadbać o to, by nie zginąć i odzyskać utracone punkty HP.

Postać leczy się automatycznie, gdy wracasz do bezpiecznego obszaru - choćby do miasta. Ważniejsze jest jednak to, jak szybko regenerować zdrowie podczas walki.

Są dwa rodzaje przedmiotów, które musisz zbierać z podłogi, by się leczyć. Pierwszy to mały lek (1), który automatycznie odnawia trochę HP, gdy tylko postać po nim przejdzie (nie trzeba go podnosić ręcznie).

leczenie

Drugi rodzaj przedmiotu leczącego to apteczka (2). Tę musisz już podnieść, stojąc obok. Wciskając F na klawiaturze lub X na kontrolerze. Wtedy odzyskasz 50 punktów zdrowia. Pasek zdrowia (3) widać na lewo od ikony broni..

Jak zdobyć przedmioty leczące? Najczęściej wypadają one z pokonanych przeciwników, a czasem ze skrzyń, które można niszczyć lub otwierać. Czasem musisz więc ruszać się podczas walki tak, by jednocześnie zbierać itemy regeneracyjne.

Z pewnością pozostawanie długo za jedną osłoną i powolne otrzymywanie obrażeń nie jest dobrym pomysłem.

Warto też dodać, że przedmioty leczące możemy kupić w automatach (4), które napotkamy czasem w świecie gry. Płacąc nigdy nie wiemy jednak, co akurat wypadnie z automatu - może to być fiolka odnawiająca energię zdolności, granatu lub apteczka.

leczenie22

Więcej porad:

Spis treści: Ascent - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami