Ascent - jak unikać obrażeń, uskok

Evade, uniki.

Unikanie obrażeń jest dosyć istotne w The Ascent. Leczenie nie zawsze jest dostępne, a zginąć tu całkiem łatwo. Dlatego bardzo przydatna jest zdolność Evade, czyli po prostu unik.

Unik wykonasz wciskając spację na PC lub A na padzie.

Uskok ten wygląda jak przewrót w przód. Postać rzuca się przd siebie z wyciągniętymi rękami, przekoziołkowuje szybko i podnosi się, by walczyć dalej. W grze nie ma innego rodzaju uników. Nie ma też opcji blokowania obrażeń.

uniki

Dobrze wykorzystany unik może uratować nam życie. Postać może bowiem uniknąć pocisku, który akurat by w nią trafił, a podczas uniku jesteśmy na niższym poziomie - jeśli więc pocisk leci w stronę naszej głowy, po prostu przeleci nad nami.

Uniki można też wykorzystywać po to, by szybko zbliżyć się do przeciwników. Pod rząd możemy wykonać dwa szybkie uniki, więc można doskoczyć do wroga, zadać obrażenia i szybko odskoczyć na poprzednią pozycję.

Więcej porad:

Spis treści: Ascent - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami