Ascent - amunicja i przeładowanie

Nieskończone zapasy pocisków?

Strzelanie to podstawa walki w The Ascent. Masz też różne gadżety, zdolności specjalne czy granaty, lecz to broń palna stanowi sedno rozgrywki i jej używasz najczęściej.

Na początku na pewno wiele osób zauważy, że nie trzeba podnosić zapasów amunicji. Może to niektórych dziwić, ale w The Ascent amunicja się nie wyczerpuje.

Wciąż trzeba jednak przeładowywać broń. Symbolizowane jest to niebieską ikoną nad graczem (1), a proces przeładowania trwa dłużej lub krócej, zależnie od rodzaju broni.

ammoreload

Koniecznie zwracaj uwagę na stan amunicji (2). Jeśli masz mniej niż połowę magazynka, a masz chwilę wytchnienia, koniecznie przeładuj broń. Zawsze trzeba być przygotowanym na kolejne starcie, a więc mieć pełny magazynek.

Jeśli nie wciśniesz przycisku przeładowania (R na PC lub X na padzie), broń sama się przeładuje, gdy wystrzelisz ostatni pocisk. Gra nie oferuje żadnego systemu „perfekcyjnego przeładowywania” na wzór Gearsów, więc nie trzeba się tym przejmować.

Więcej porad:

Spis treści: Ascent - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami