Sprzedano 150 mln egzemplarzy GTA 5

Są też wyniki dla Red Dead Redemption 2.

  • GTA 5 sprzedało się w nakładzie 150 mln egzemplarzy
  • Cała seria GTA to 350 mln sztuk
  • Podano też wynik dla RDR2: 38 mln

Firma Take-Two pochwaliła się w najnowszym raporcie finansowym, że w okresie od premiery do końca czerwca obecnego roku sprzedała ponad 150 milionów egzemplarzy Grand Theft Auto 5.

Tym samym wynik całej serii przekroczył już 350 mln sztuk - dodano w prezentacji towarzyszącej publikacji.

Jednocześnie podano wyniki dla Red Dead Redemption 2. Najnowsza odsłona westernu to nakład na poziomie ponad 38 mln egzemplarzy, a cały cykl - ponad 60 mln.

1
Jest się czym chwalić

Wracając do GTA 5, podane rezultaty potwierdzają, że kolejne 10 mln sztuk rozprowadzono w pół roku. O osiągnięciu pułapu 140 mln do końca grudnia informowaliśmy bowiem w lutym.

Tempo wydaje się więc zwalniać, lecz Take-Two oraz Rockstar z całą pewnością nie mają powodów do narzekań. Zwłaszcza, że w listopadzie na rynek trafią odsłony PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Na szczycie listy sprzedaży gier wszech czasów trudno o równie aktualne informacje, lecz GTA 5 już od jakiegoś czasu plasuje się na drugim miejscu, pomiędzy Tetrisem i Minecraftem, obecnym liderem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami