Jak zapisać hasła w przeglądarkach: czy to bezpieczne, zagrożenia

Kiedy lepiej nie zapisywać danych logowania i haseł.

W trakcie poruszania się w Internecie jesteś niemal zmuszony do tego, by zakładać konta na większości stron - w przeciwnym wypadku możesz mieć ograniczony dostęp do tamtejszych treści. Tutaj pojawia się jednak problem zapamiętania danych logowania do wszystkich tych miejsc. Rozwiązaniem jest zapisanie loginu i hasła w pamięci przeglądarki, by nie trzeba ich było potem wprowadzać ręcznie. Z tej strony dowiesz się jak tego dokonać, czy to bezpieczne i jakie wiążą się z tym zagrożenia.

By zapamiętać hasło musisz po prostu zalogować się na dowolnej stronie. Wtedy na ekranie pojawi się zapytanie, czy chcesz zapisać hasło (1) a także przyciski do akceptacji i odrzucenia (2). Umiejscowienie tego komunikatu może nieznacznie różnić się w ramach każdej z przeglądarek, lecz działa tak samo.

026_poradnik_pc_jak_zapisac_haslo_w_przegladarce

Wspomniane zapytanie pojawi się jednak wyłącznie raz, przy pierwszym logowaniu. W takiej sytuacji przejdź na stronę, na której się logujesz i po wpisaniu danych kliknij w ikonkę klucza (3) zlokalizowaną przy prawej krawędzi paska adresu. Dzięki temu zapiszesz dane do logowania - następnym razem zostaną one wprowadzone automatycznie.

027_poradnik_pc_jak_zapisac_haslo_w_przegladarce

Z zapamiętywaniem haseł wiąże się jednak ryzyko. W przypadku zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem jest duże ryzyko, że dane te trafią w niepowołane ręce. Co więcej, jeśli z komputera korzysta ktoś oprócz ciebie, może zyskać on dostęp do wrażliwych danych - z tego powodu nigdy nie zapisuj haseł na współdzielonym komputerze (lub podczas przebywania u znajomych czy w kafejce internetowej).

Poprzednio: Jak wyczyścić ciasteczka: usuwanie cookies

Spis treści: Komputer bez tajemnic - poradnik użytkownika PC

Następnie: Jak usunąć hasła z przeglądarki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami