Jak dodać lub usunąć ikony i skróty na pulpit Windowsa

Mój komputer, kosz, dokumenty, panel sterowania, sieć.

Szybki dostęp do najważniejszych funkcji twojego komputera - czy to do dysków, kosza czy dokumentów - to podstawa. Znacznie ułatwi i przyspieszy to pracę z komputerem i pozwoli uniknąć mozolnych poszukiwań. Z tej strony dowiesz się jak dodać podstawowe ikony i skróty na pulpit Windowsa.

Po świeżej instalacji systemu Windows zauważysz, że na pulpicie brakuje najpotrzebniejszych ikon, jak Ten komputer (Mój komputer lub Komputer w starszych wersjach Windowsa), panel sterowania czy dokumenty. By temu zaradzić kliknij prawym przyciskiem na pulpit i z listy wybierz opcję Personalizuj (1).

018_poradnik_pc_ikony_na_pulpicie

W nowym oknie kliknij na przycisk Kompozycje (2) i przy prawej krawędzi na Ustawienia ikon pulpitu (3). Otworzy to niewielkie okienko, w którym wybierzesz widoczność ikon pulpitu (4). Gdy oznaczysz wybrane ikony musisz po prostu kliknąć w przycisk Ok (5), a pojawią się one na pulpicie i będziesz mógł z nich korzystać.

W każdej chwili możesz wyłączyć ich widoczność z tego samego menu. Nie możesz jednak usunąć ich jak standardowy skrót czy dowolny plik - stosowna opcja się nie pojawi, a wciśnięcie klawisza Delete nic nie da.

Poprzednio: Procesor czy karta graficzna: na co wydać więcej

Spis treści: Komputer bez tajemnic - poradnik użytkownika PC

Następnie: Jak dodać skrót do programu lub gry na pulpit Windowsa

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami