Fan Cyberpunk 2077 "naprawił" system ubioru w dwa tygodnie

Mod StreetStyle przybliża grę do rasowego RPG.

Miłośnik Cyberpunk 2077 w dwa tygodnie opracował mod StreetStyle, który mocno ubogaca system ubioru, upodabniając go do klasycznych przedstawicieli gatunku RPG. Dzięki narzędziu, buty, kurtki, spodnie czy t-shirty dysponują szeregiem statystyk, wpływających między innymi na dostępne opcje dialogowe.

W podstawowej grze, elementy ubioru oprócz wyglądu różnią się tylko współczynnikiem pancerza, natomiast autor - o pseudonimie TilW - przypisał do nich również wartość wszystkich innych atrybutów, a więc budowy ciała, inteligencji, refleksu, zdolności technicznych i opanowania.

Jak wpływa to na rozgrywkę? Przykładowo nosząc strój Netrunnera, który zapewnia bonus do inteligencji, uzyskujemy więcej możliwości interakcji z urządzeniami elektronicznymi, a ponadto odblokowujemy w dialogach wypowiedzi zarezerwowane dla postaci rozwiniętej w kierunku hakowania.

cp_4

„Z drugiej strony, nie otrzymasz bonusu do siły i refleksu, jako że ekwipunek Netrunnera nie jest do tego stworzony” - czytamy w opisie moda. „Na tym polu lepiej sprawdzi się ciężkie opancerzenie Arasaki”.

Mod StreetStyle przypisuje też stroje do jednego z czterech stylów, które pojawiały się w kampanii marketingowej Cyberpunk 2077: entropizmu, kiczu, neomilitaryzmu i neokiczu. Kiedy gracz ma na sobie kilka elementów ubioru reprezentujących dany fason, otrzyma dodatkową premię do wybranych statystyk.

cp_5

Komentarze pod wpisem na Reddicie, w którym autor pochwalił się narzędziem, są niezwykle pozytywne. Gracze twierdzą, że tak rozbudowany system powinien znaleźć się w Cyberpunk 2077 w momencie premiery. Niektórzy uważają nawet, że modderzy „odwalają brudną robotę” za CD Projekt Red i „naprawiają” wadliwe aspekty gry.

Mimo entuzjastycznego przyjęcia StreetStyle, należy zauważyć, że mod jest stosunkowo nowy, więc zapewne nie został jeszcze przetestowany pod kątem balansu.

StreetStyle można pobrać za darmo w serwisie NexusMods, klikając tutaj.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami