Ariana Grande zarobi ponad 20 mln dolarów dzięki koncertowi w Fortnite?

Finansowe prognozy.

W dniach 6-8 sierpnia fani Fortnite będą mogli obejrzeć w świecie gry koncert Ariany Grande. Artystka może zarobić dzięki temu ponad 20 mln dolarów - twierdzi serwis Forbes.

Paul Tassi opiera swoje przewidywania na podobnym wydarzeniu z przeszłości. W ubiegłym roku raper Travis Scott zarobił podobną sumę po swoim występie w grze Epic Games.

„W przypadku Ariany Grande oczywiste wydaje się, że potencjał jest większy niż w przypadku Tarvisa Scotta, jeśli chodzi o zarobki. Grande sprzedała więcej albumów i ma liczniejszą grupę fanów” - podkreśla dziennikarz.

Warto zaznaczyć, że w przypadku takich zarobków chodzi zarówno o zyski ze sprzedaży płyt i oficjalnych towarów (na przykład koszulek) po wirtualnym koncercie, ale też o procent dochodów ze sprzedaży skinów i przedmiotów w grze.

Fani będą bowiem w stanie kupić skórkę Grande, a także specjalny plecak.

Dla porównania - Travis Scott zarabiał na jednym „normalnym” koncercie podczas ostatniej dużej trasy niecałe 2 mln dolarów. Tradycyjne występy trwają około półtorej godziny, a koncert w Fortnite to zaledwie kilkanaście minut.

W menu Fortnite można już wybrać datę i godzinę koncertu Ariany Grandę, która nam odpowiada. Twórcy zaznaczają jednak, że - by zapewnić sobie dostęp - najlepiej pojawić się w grze na godzinę przed rozpoczęciem eventu. Dokładne godziny można znaleźć na oficjalnej stronie Fortnite.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami