Ubisoft i Bungie pozwali twórców cheatów do gier

Firmy połączyły siły.

Firmy Bungie oraz Ubisoft połączyły siły, by wspólnie pozwać osoby stojące za Ring-1, popularną stroną zajmującą się sprzedawaniem cheatów do gier - w tym do Destiny 2 i Rainbow Six Siege.

Ceny nie są niskie i zaczynają się od 25 euro (ok. 114 zł). Na liście znaleźć można także oprogramowanie umożliwiające oszukiwanie w Call of Duty: Modern Warfare, Rust, PUBG, Dead by Daylight i innych.

1
Ceny są różne - cheaty do Rust kosztują aż 75 euro

Jak informuje serwis TorrentFreak, pozew złożono 23 lipca w Kalifornii. W dokumentach zidentyfikowano cztery osoby rzekomo odpowiedzialne za prowadzenie działalności, ale zaangażowanych ma być znacznie więcej.

Oskarżenia Bungie oraz Ubisoftu są podobne do innych pozwów tego typu. Korporacje zapewniają, że oszuści zniechęcają uczciwe osoby do grania, przez co społeczność zmniejsza się - za czym idą straty finansowe.

Ring-1 „powodowało i nadal powoduje ogromne i niemożliwe do naprawienia straty u Powodów i ich działalności biznesowej” - czytamy w opublikowanych dokumentach. Sprzedawane oprogramowanie pozwala także odblokować nagrody, na co inni poświęcają sporo czasu - a to zmniejsza ich wartość.

Interesującym dodatkowym zarzutem jest „sprowadzenia urządzeń naruszających DMCA” przez operatorów Ring-1, co stanowi już oskarżenie o przemyt.

Bungie i Ubisoft domagają się oczywiście, by strona została zamknięta. Chcą także odszkodowania, choć nie sprecyzowano, w jakiej sumie. Taka współpraca nie jest niczym nowym szczególnie dla pierwszej z wymienionych firm, która w styczniu podjęła podobną kooperację z Riot Games.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami