Marvel's Avengers odżyło na PC dzięki darmowemu weekendowi

Czy gracze zostaną na serwerach?

Darmowy weekend Marvel's Avengers znacznie pomógł grze na PC. W wersję na Steamie od piątku gra średnio o dziesięć razy więcej użytkowników niż w ciągu ostatnich miesięcy.

Praktycznie od początku roku liczba aktywnych graczy oscyluje w granicach tysiąca osób, często w okolicach kilkuset. Ostatnie trzy dni to natomiast - według serwisu Steam Charts - około 10 tysięcy aktywnych odbiorców.

Oferta bezpłatnej zabawy kończy się dziś o godzinie 19:00. Nie sposób więc ocenić, jak darmowy weekend wpłynie na stan gry w najbliższym czasie - możliwe bowiem, że chociaż część użytkowników zdecyduje się na zakup pełnej wersji.

Od premiery jesienią 2020 roku produkcja studia Crystal Dynamics regularnie traciła aktywnych graczy. Użytkownicy od początku narzekali na brak interesujących aktywności w tak zwanej fazie endgame, czyli po ukończeniu fabuły.

Fani mają nadzieję, że gra wprowadzi angażujące nowości we wrześniu. Wtedy też do Marvel's Avengers trafić ma między innymi Czarna Pantera, wraz z Wakandą - królestwo będzie nowym obszarem do eksploracji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami