Fala banów w Apex Legends - większość na PS4

Za wychodzenie z meczów.

Twórcy Apex Legends przeprowadzili w ubiegłym tygodniu kolejną falę banów - zablokowano ponad 2 tysiące kont. Co interesujące, zdecydowana większość dotyczyła użytkowników z PlayStation 4.

Statystykami podzielił się teraz Conor Ford, odpowiedzialny w studiu Respawn za bezpieczeństwo:

  • PC - 44
  • PS4 - 1965
  • Switch - 15
  • Xbox - 62

Jak wyjaśnił deweloper, większość banów nie jest dożywotnich, lecz wręczonych na określony czas - w zależności od tego, jak często dany gracz oszukiwał. Mowa o karach za tak zwany dashboarding, czyli wychodzenie z meczów przed ich zakończeniem, w obliczu pewnej porażki.

Jeśli się uda - co najwyraźniej najłatwiej przychodzi na PS4 - użytkownik nie traci punktów RP, a więc może zachować posiadaną rangę, ponieważ przegrana nie jest zaliczana na jego koncie.

Inne bany wręczono za błąd, w ramach którego doświadczeni gracze mogli dołączać do lobby przeznaczonych dla początkujących, by łatwiej notować zabójstwa i doświadczenie.

„Banicja na początek sezonu to nic miłego. Wróćcie, gdy będziecie chcieli grać normalnie” - napisał Ford.

Kolejny - dziesiąty - sezon zmagań w Apex Legends rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu, najpewniej jutro. Wprowadzi między innymi kolejną postać - Seera - oraz rankingową wersję trybu Arenas.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami