Battlefield 2042 otrzyma filmowy prequel

Informacje na temat fabuły.

Choć Battlefield 2042 nie zaoferuje kampanii, to sieciowe zmagania najemników najwyraźniej będą okraszone tłem fabularnym. W przyszłym tygodniu otrzymamy bowiem krótkometrażowy film na ten temat.

Jak ogłoszono, projekt pod tytułem „Exodus” ukaże się 12 sierpnia o godzinie 17:00 polskiego czasu. Nie jest obecnie jasne, czy projekt będzie animowany, czy też z prawdziwymi aktorami.

„Świat chce zapomnieć, że istniejemy. Zmusimy ich, by zobaczyli” - zapewnia tajemniczy narrator w powyższym teaserze, prezentującym także okręt przebijający się przez fale i kilka innych ujęć.

Pewne skrawki tła fabularnego ujawniono już w czerwcu, podczas oficjalnego ujawnienia gry. Akcja toczy się więc w świecie, w którym kilka krajów upadło z powodu braku surowców naturalnych. Żołnierze tych nacji stali się najemnikami, walczącymi w konflikcie Rosji oraz USA.

„Zobacz lokacje z Battlefield 2042 oczami korespondenta wojennego, Kayvana Bechira” - dodano w kolejnej wiadomości na Twitterze. Ta seria rozpocznie się już jutro i potrwa właśnie do 12 sierpnia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami