Kości są tu wszystkim - gramy w Dice Legacy

Hazard czy strategia?

Niezależna produkcja Dice Legacy debiutuje we wrześniu, ale mogliśmy już przetestować wczesną wersję tej nietypowej strategii. Wrażenia prezentujemy w naszym materiale z rozgrywką.

Zabawa przypomina w pewnym sensie cykl Settlers, tyle tylko, że wszystko wykonujemy za pomocą kości. Każda kość reprezentuje jednostkę, którą możemy przydzielać do określonych zadań. Jeśli oczywiście wyrzucimy taki rodzaj kości, który akurat pasuje do okoliczności.

Czasem kości musimy przerzucać, by zyskać dostęp do tych rodzajów aktywności, na których nam zależy - na przykład konstrukcji budynków. Każdy przerzut zużywa jednak wytrzymałość kości, dlatego musimy też pamiętać o ich regularnym naprawianiu.

To specyficzna strategia, do której zasad trzeba się przyzwyczaić. Porażka oznacza rozpoczynanie misji od początku. Dice Legacy ma charakter lekko rogue-likowy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami